Document Generator Portlet
İş Talepleri

İş Talepleri ve Teklifleri

İstanbul Ticaret Odası’nın 132 yıllık hizmet anlayışı içerisinde önemli hizmetlerinden biri de; başta Odamız üyeleri olmak üzere tüm Türk iş dünyasının ticari gelişimine katkıda bulunmak amacıyla: yurtdışından Odamıza bizzat posta, e-posta, faks vb. yollarla ulaşan iş birliği teklif ve taleplerinin bir sistem dâhilinde ilgililere duyurulmasıdır.

Bilindiği üzere; yurtdışındaki elçilik, konsolosluk, ticari ataşelik ve müşavirliklerimizden gelen teklif ve talepler mevzuat gereği ilgili kurumlar altında değerlendirmektedir.

Bu nedenle "İş Talepleri ve Teklifleri" için faydalı olacağını düşündüğümüz ilgili kuruluşların Internet adresleri aşağıda yer almaktadır.


İSTANBUL TİCARET ODASINA GELEN İŞ TEKLİF VE TALEPLERİ

Aşağıdaki kuruluşların dışında; Odamıza çeşitli yollarla ulaşan az sayıdaki iş teklif ve talepleri de 1994 yılından beri düzenli olarak sisteme kayıt edilmektedir. Odamıza gelen teklif ve talepleri incelemek için sol taraftaki “Yurtdışı Firmalar” bölümüne tıklayınız.

Odamıza gelen yurtdışı iş teklif ve taleplerinden ücretsiz haberdar olmak ve firmanızın bu sistem içerisinde görünmesi için de sol taraftaki "Abonelik Formu" bölümünü doldurunuz.

İş teklif ve talebi hizmeti ve aboneliği konusunda detaylı bilgi için 455 63 28 nolu telefonu arayabilirsiniz.


EKONOMİ BAKANLIĞI

DIŞ TALEPLER BÜLTENİ

http://www.ekonomi.gov.tr/dtmdistalep/login.cfm

(Dış Talepler Bülteni sayfasına girebilmeniz için kayıtlı olduğunuz İhracatçı Birliği’nden almış olduğunuz Birlik Kayıt Sicil Numaranızı ve Vergi Numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.)

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB)

DÜNYADAN İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ

http://www.tobb.org.tr/iframes/Sayfalar/isbirilan.php        
(Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yurtdışındaki firma ve kuruluşlardan doğrudan gelen mali, ticari ve teknik işbirliği tekliflerine internet sayfalarındaki “Teklif Sorgulama” ve “Bültenler” bölümünden kayıt yapılmadan ulaşılmaktadır.)

İHRACAT BİLGİ PLATFORMU

TİCARİ TALEP EŞLEŞTİRME

http://www.ibp.gov.tr/KKS/if/section-if-tte.cfm
(Ticari talep eşleştirme hizmetinden faydalanmak için internet sitesine Kurumsal Kayıt yaptırılması gerekmektedir.)


Önemli not: Yurtdışındaki elçilik, konsolosluk, ticari ataşelik ve müşavirliklerimizden gelen teklif ve taleplerin, mevzuat gereği ilgili kurumlar altında toplanması nedeniyle; "İş Talepleri ve Teklifleri" için yukarıda belirtilen ilgili kuruluşlardan bilgi alınması faydalı olacaktır.