İl Hıfzıssıhha Meclis Kararı No 66

Sayın Üyemiz,

T.C. İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nden alınan yazıda;

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 25.06.2020 Perşembe günü saat 16.00'da Vali Yardımcısı Cemalettin ÖZDEMİR başkanlığında olağanüstü toplandığı ifade edilmiştir.

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği belirtilmiştir.

Alınan tedbirler sonucunda virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda kontrollü normalleşme sürecine geçilmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında 09 Haziran 2020 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde Koronavirüs Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda düğün salonlarının 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecekleri kararının alındığı ifade edilmiştir.

Bu kapsamda düğün törenleri için kullanılacak mekânların faaliyetlerine izin veren mevzuat hükümleri ile iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbirlere ilave olarak 24.06.2020 tarihli ve 10116 sayılı T.C. İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda ekli dosyada belirtilen tedbirlerin alınması gerektiği ifade edilmiştir.

Söz konusu “İl Hıfzıssıhha Meclis Kararı No 66”ya ilişkin yazı ilişikte sunulmuştur.

Dokümanlar

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol