İşimiz Temiz Projesi – Hijyen Eğitim Kursları

Sayın Üyemiz,

T.C. İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tarafımıza iletilen yazıda;

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET Petrolcülük A.Ş. ortaklığıyla yürütülen “İşimiz Temiz Projesi”nin yeme-içme, konaklama ve ulaşım alanlarında hijyen eğitimleri vermek amacıyla, 21 Eylül 2021 tarihinde iş birliği protokolüyle uygulamaya konulduğu belirtilmiştir.

Yazıları devamında, hizmet sektöründeki işletmeleri hijyen standartlarına ulaştırarak kapasitelerinin geliştirilmesi, toplum sağlığının korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesiyle temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitimi almış sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinin amaçlandığı proje kapsamında, İstanbul Halk Eğitimi Merkezlerinde yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektöründeki işletmeler için 8 saat süreli “İşimiz Temiz Projesi İçin Hijyen Eğitimi Kursu” nun açıldığı ifade edilmiştir.

Söz konusu kurslara katılmak isteyen yiyecek-içecek, konaklama ve ulaşım sektöründe faaliyet gösteren Üyelerimizin ekte sunulan listedeki Halk Eğitim Merkezlerine doğrudan başvuruda bulunabilecekleri, https://www.isimiztemiz.org/ uzantılı web adresi üzerinden ilgili Projeye ilişkin detayların incelenebileceği ve https://e-yaygin.meb.gov.tr/ uzantılı web adresi üzerinden kayıt olmak için e-devlet şifresi ile giriş yapılmasının akabinde başvurular bölümünden ‘Kursa Ön Başvuru Yap’ seçeneğini tıklanarak kurs kaydının yapılabileceği ifade edilmiştir.

Söz konusu Projeden Üyelerimizin istifade etmesi amacıyla hazırlanan broşür ve eğitimden yararlanılabilecek İstanbul Halk Eğitim Merkezlerinin listesi ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

Bilgi edinilmesi saygıyla rica olunur.

Dokümanlar

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol