Mıknatıs İstanbul Projesi Girişimcilik Programı Hakkında

Sayın Üyemiz,

Odamızın da ortakları arasında yer aldığı, İstanbul Kalkınma Ajansı 2021 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında destek almayı hak kazanan, İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticaret TTO/Ticaret Kuluçka merkezi tarafından yürütülen, “Mıknatıs İstanbul” Projesi kapısını yerli ve yabancı girişimcilere açmaktadır. 

İnovasyon odaklı ve teknoloji temelli iş fikrini İstanbul Girişimcilik Ekosisteminde geliştirerek ticarileştirmek isteyen adayların toplam 130.000 ₺ sermaye desteğine sahip olma imkanı yakalayacağı programa başvuru için http://app.projey.com/v2/istticuni_incubation/webform/RYGpArQrRIptVQjNb2ln adresi üzerinden müracaat edilebilmektedir.

Program Hakkında; Mıknatıs İstanbul Projesi kapsamında programa dahil olacak yerli ve yabancı girişimciler ulusal/uluslararası mentorluk ve danışmanlıklarla iş fikirlerini kuvvetlendirerek desteklemeyi ve iş fikirlerinin ticari değere dönüşümlerini hızlandırmayı sağlayacak birebir mentorluk, danışmanlık ve eğitim hizmetlerini kapsayan yaklaşık 6 ay sürecek girişimcilik programına dahil edileceklerdir.

Mentorluk görüşmeleri online platformda gerçekleştirilecek. Ayrıca programa kabul edilen girişimciler, ABD ekosisteminde yer alan mentorlardan yararlanarak küresel ölçekte rekabet yeteneklerini geliştirebilme imkanı yakalayacaklardır.

Proje kapsamında girişimcilerin finansmana erişimlerini sağlayarak hızlı büyümelerini desteklemek amacıyla da Ticaret Kuluçka’da geleneksel hale gelen “ The Big Day ” yatırımcı girişimci buluşmasının üçüncüsü gerçekleşecektir. 

The Big Day’de başarılı bulunan üç girişim 60.000 ₺, 40.000 ₺, 30.000 ₺ tutarlarında olmak üzere, şirketlerini İstanbul’da kurarak toplamda 130.000 ₺ başlangıç sermaye desteği almaya hak kazanacaklardır.

Girişimcilerin İstanbul’a adaptasyonlarını sağlamak üzere İstanbul’da bir haftalık konaklamalı, içinde kültürel ve teknik gezilerin de olacağı oryantasyon süreci gerçekleştirilecektir.

Detaylara ilişkin bilgi notu ekte yer almaktadır.

Bilgilerinize duyurulur.

Saygılarımızla,


 

Dokümanlar

Sosyal Medyada Biz

ITO Symbol